Duyurular

Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşları Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında Duyuru

 

 

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında çalıştırılmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.
Sözleşmeli sağlık personeli alımı, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin (a) bendi uyarınca ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yöntemiyle gerçekleştirilecektir.
Bu amaçla hazırlanan KPSS–2012/5 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır.
Kılavuz 17–21 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
Adaylar tercihlerini 17–21 Aralık 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.
 
 
 
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur
Son Güncellenme Tarihi: 14 Aralık 2012

© T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.